„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” – pod takim hasłem zorganizowano 30 września akcję edukacyjną z okazji 6. Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na specjalnie przygotowanym stanowisku czekały na wszystkich chętnych zadania do rozwiązania.

Poprawne udzielenie odpowiedzi na 5 pytań było nagradzane odznaką Eksperta Tabliczki Mnożenia, poświadczoną specjalnym, imiennym certyfikatem. Zespół egzaminatorów w składzie: Julia Jordan, Jakub Klimczyk, Kinga Kowalczyk, Kacper Dawid Łapot, Dominik Taras, Maciej Wydrych na każdej przerwie mieli ręce pełne pracy. Dobry przykład dali rodzice i nauczyciele, którzy jeszcze przed godziną ósmą odważnie zmierzyli się z zadaniami. W sumie, w akcji „przepytywania” z tabliczki mnożenia wzięło udział 66 chętnych, z czego połowa zdobyła tytuł eksperta.

Trzeba przyznać, że uczniom akcja bardzo się podobała. Na pewno weźmiemy w niej udział w przyszłym roku.

Koordynator akcji – Agata Szymczyk