W naszej szkole bezpieczeństwo to priorytet i dlatego prowadzimy w tym kierunku szeroką edukację. W tym celu często zapraszamy policjantów do szkoły. Z początkiem roku szkolnego przybyli do  nas młodszy aspirant Zbigniew  Lichosik, starszy aspirant Marcin Sochacki z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz Koziołek Matołek.

Na spotkaniu z uczniami poruszono wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zwrócono uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu.

Koziołek praktycznie ćwiczył z najmłodszymi przechodzenie przez jezdnię. Uczniowie  starsi rozpoczęli przygotowania  do uzyskania karty rowerowej.
Panowie w mundurach dobrze wpływają na szkolną brać i dlatego takie spotkania  są zawsze bardzo  mile  i owocne.