Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodu i mrozu, to wyjątkiem są tu dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej w sercu. To Dzień Babci i Dziadka. W naszej szkole uroczystości z okazji tych świąt na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych imprez. W tym roku ta niecodzienna uroczystość  odbyła się w piątek 15 stycznia i jak zawsze miała niezwykły przebieg.

Zaproszeni  goście, kochani Seniorzy, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie do naszej szkoły, gdzie niecierpliwie wypatrywali ich wnukowie.
Na wstępie pani Lidia Siwek powitała wszystkich i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów   klas I-III.

Jasełka, tańce, wiersze i piosenki skierowane do kochanych Babć i Dziadków były wyrazem miłości i wdzięczności ich wnuków. Podczas prezentowania programu nie obyło się bez wzruszeń i radosnych uśmiechów na twarzach seniorów.
Młodych artystów widownia  nagrodziła  gromkimi brawami i nie tylko.  Po zakończeniu programu  państwo Maria i Jan Chruścielowie obdarowali dzieci wielkim koszem słodyczy.
W czasie uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowane mamy, podczas którego było wiele okazji do rozmów i wspomnień.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dostojni goście opuszczali szkołę wzruszeni dziękując za miło spędzony czas.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Dzień, w którym w wielu sercach gościła radość i duma z wnuków.
Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za ich bezgraniczną miłość. Gustaw Flaubert mówi: " Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje".