W dniach 9-14 marca obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka. Podczas tego szczególnego Tygodnia uczniowie mieli szansę przekonania się, że język ojczysty to nie tylko szkolny przedmiot. To także część kultury — ciekawa, piękna, zabawna, a przede wszystkim bardzo ważna w życiu każdego z nas i w życiu naszego narodu.

Zwiastunem obchodów była gazetka na szkolnym korytarzu pod hasłem „Uczeń naszej szkoły jest zawsze kulturalny”. Następnie w klasach rozszyfrowywano gwarę, łamańce językowe oraz przeprowadzono konkursy w których wyłoniono szkolnych orłów ortografii. W kategorii klas II i III tytuł mistrza zdobył Klimczyk Sebastian z kl. III, a wicemistrzem został uczeń klasy II - Frączek Damian. W przedziale klas IV- VI pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V Błaszczykiewicz Martyna a na drugim uplasowała się Woś Dominika z klasy VI.

Odbył się również program artystyczny w którym poprzez słowo, piosenkę i krótkie scenki uczniowie przekonywali wszystkich, że w słowach „proszę, przepraszam, dziękuję” kryje się niezwykła, czarodziejska moc. Łamali sobie także język poprzez zabawę słowem.

Na zakończenie obchodów odbyła się wizyta u ojca literatury polskiej - Mikołaja Reja w Nagłowicach. Odwiedziliśmy także dzieci w Domu Dziecka dla których przygotowaliśmy upominki.

Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania Panu Markowi Orlikowskiemu za sponsorowanie wyjazdu do Nagłowic.