W ramach tej imprezy dla uczniów kl. IV - VI w naszej szkole zorganizowane będą dwa konkursy: ORTOGRAFICZNY i POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich!
Cele konkursów:

• Zdobywanie świadomości języka jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji,
  • Rozwijanie wiedzy o języku,
  • Dbanie o poprawność wypowiedzi własnych

Przeprowadzający konkursy: Wanda Wilczyńska
Termin: marzec 2011
Warunki i zasady uczestnictwa:
1. Konkursy przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI.
2. Konkurs ortograficzny przeprowadzony zostanie w dwóch etapach:
    A. Etap klasowy - biorą w nim udział wszyscy uczniowie danej klasy. Nauczyciel prowadzący po sprawdzeniu dyktand wyłoni uczniów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie.
    B. Etap szkolny. Biorą w nim udział uczniowie wyłonieni przez nauczyciela podczas etapu klasowego.
Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII zdobędzie uczeń, który najlepiej rozwiąże test znajomości zasad ortograficznych i napisze dyktando.
3. Konkurs poprawności językowej zostanie przeprowadzony w klasie IV, V, VI. Wezmą w nim udział wszyscy uczniowie obecni w szkole dnia 2 1III 2011 r. Zadanie uczestników będzie polegało na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 punktów.
Uczeń, który uzyska najwięcej punktów otrzyma tytuł SZKOLNEGO MISTRZA POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym podsumowującym XIX Tydzień Kultury Języka.
5. Szkolny MISTRZ POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ oraz SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII otrzymają pamiątkowe dyplomy i oceny celujące z języka polskiego za prace dodatkowe.

Wanda Wilczyńska