4776,10 złotych zebraliśmy podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licznie przybyli rodzice oraz widzowie, wśród których obecny był również Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, wspaniale dopingowali wszystkich występujących na szkolnej scenie.

Hojnie również wspierali WOŚP, aktywnie uczestnicząc w licytacjach. W artystycznych popisach, pod kierunkiem pani Magdaleny Kawka, dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z prezentacją jasełek. Niezwykle barwnie, w piosenkach i tańcach, prezentowali się wychowankowie pań Lidii Siwek i Mieczysławy Ciszek a dziewczęta z kl. VI przedstawiły bardzo dynamiczny układ taneczny.

Gromkie brawa, za piękne recytacje swoich utworów, otrzymała 89 - letnia ludowa poetka pani Janina Chruściel z Ostrej Górki. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem jej talentu. Równie gorąco przyjęto występ zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Mieczyna.

Do wielkoorkiestrowych działań włączyła się także młodzież pozaszkolna, zabawiając widzów skeczami i popisami kabaretowymi. Występy artystyczne przeplatane były licznymi aukcjami gadżetów przekazanych przez przyjaciół WOŚP. Niektóre licytacje były tak bardzo zacięte, że prowadzącym, pani Agacie Frączek i panu Robertowi Woś, brakowało tchu do powtarzania coraz to wyższych kwot.

Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci, cieszył się zorganizowany w szkole kącik medyczny. Panie Aneta Wdowiak – Łapot i Beata Wydrych wykonywały badania ciśnienia krwi i poziomu cukru w organizmie. Można było również zobaczyć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu pana Piotra Karwackiego i skorzystać z porady lekarskiej pana Andrzeja Jankowskiego.

Wszyscy zebrani na imprezie mieli okazję delektować się kulinarnymi specjałami przygotowanymi na tę okazję. Pyszne ciasta i chleb z wiejskim smalcem to już nasza wielkoorkiestrowa tradycja.

Po raz kolejny wspomogliśmy WOŚP. Tak dużą kwotę zebraliśmy dzięki ogromnej hojności mieszkańców naszego środowiska. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Gorące słowa podziękowania należą się również naszym wolontariuszkom z kl. VI, które pomimo dużego mrozu, od rana w niedzielę kwestowały pod kościołem w Stojewsku i kaplicą w Mieczynie. Każdy gest dobrej woli, nawet najmniejszy datek mają ogromną wartość. Dziękujemy.